F-Secure

Chráni váš počítač pred vírusmi a spywarom bez toho, aby ho spomaľoval, spravuje povolenia aplikácií, aby sa vyhol nebezpečnému obsahu

F-Secure Antivirus je bezpečnostný systém, ktorý vám pomôže pri odstraňovaní vírusov, spywaru a iných infekcií z počítača.

Príjemné rozhranie

Po dlhom procese inštalácie softvér vykoná automatickú aktualizáciu, ktorá tiež trvá dlho. Po spustení programu F-Secure Antivirus sa zoznámite s užívateľsky príjemným rozhraním. V antivírusovom systéme nie je k dispozícii veľa funkcií, takže začiatočníci by nemali mať problém pochopiť, ako funguje. V hlavnom okne máte prístup k aktuálnemu stavu skenovania vírusov a spywaru, k naplánovaným úlohám a DeepGuard, ale môžete si tiež prezrieť všeobecné štatistiky.

Skenovanie vírusov

Skenovanie vírusov a spywaru je možné povoliť na skenovanie a odstraňovanie vírusov z e-mailov, ale tiež blokovať sledovacie súbory cookie, zatiaľ čo program DeepGuard je možné nastaviť tak, aby používal pokročilé monitorovanie procesov.

Plánované skenovanie je možné vykonať raz alebo v pravidelnom časovom intervale, dokonca aj vtedy, keď sa počítač prepne do pohotovostného režimu, zatiaľ čo manuálne skenovanie je možné nakonfigurovať tak, aby skenovalo iba známe typy súborov (čo je rýchlejšie), skenovalo vnútri komprimovaných súborov alebo používa pokročilú heuristiku. (čo je pomalšie).

Môžete spustiť skenovanie na prítomnosť vírusov a spywaru, úplnú kontrolu systému alebo prispôsobenú kontrolu. Dokončenie úplnej kontroly systému trvá dlho, ale F-Secure Antivirus je dôkladný.

F-Secure Antivirus

Okrem toho môžete zmeniť nastavenia pripojenia, obnoviť alebo odstrániť súbor alebo program, ktorý bol v karanténe, a povoliť spustenie programu, ak bol zablokovaný programom F-Secure. F-Secure Antivirus sa ukazuje ako spoľahlivý antivírusový systém, ktorý využíva mierne množstvo počítačových zdrojov, aj keď ostatné procesy bežia pomalšie.