Sophos

Základný antivírus, šifrovanie a ovládanie aplikácií pre malé firmy

Ochrana počítača výkonným antivírusovým softvérom už nie je voliteľná. Vzhľadom na rast trhu s vírusmi potrebuje každý používateľ silný štít pred trójskymi koňmi, červami a prakticky akýmkoľvek druhom škodlivého softvéru, ktorý hľadá porušenie operačného systému.

Sophos Endpoint Security

Sophos Endpoint Security and Control môže získať kontrolu nad zabezpečením vášho počítača tým, že intenzívne monitoruje aktivitu vášho počítača na ploche a online. Jeho moduly anti-spyware a anti-adware, spolu so silnou technológiou šifrovania a ovládaním aplikácií z neho robia spoľahlivú voľbu.

Jeho rozhranie je veľmi podobné programu Windows Explorer; zrejmou výhodou je, že si na jeho správanie zvyknete skutočne rýchlo a skúmanie jeho funkcií sa stane neuveriteľne intuitívnym. Ovládací panel poskytuje ľahký prístup k skenovacím modulom, položkám v karanténe a ochrane pred neoprávnenou manipuláciou. Môžete ho nastaviť tak, aby skenoval vlastný priečinok, alebo ho môžete naplánovať tak, aby vykonával kontroly na požiadanie. Funkcia Tamper Protection zabraňuje neoprávnenému prístupu a zakazuje malware odinštalovať antivírusový program, čím zaisťuje vašu ochranu vždy.

Automatické aktualizácie

Karta konfigurácie vám umožňuje nastaviť možnosti kontroly pri prístupe (vrátane kontroly vo vnútri archívnych súborov, ako aj automatické čistenie položiek, ktoré obsahujú vírusy alebo spyware), rozšírení a vylúčení na požiadanie, analýzy správania pri behu HIPS, používateľských práv pre Správca karantény, autorizácia a správy. Antivírusový softvér má aj funkciu automatickej aktualizácie, ktorá beží na pozadí, bez toho, aby ste si to vôbec všimli. Táto schopnosť zaisťuje aktualizáciu softvéru podľa najnovšej vírusovej databázy a chráni tak váš počítač pred najnovším škodlivým softvérom.

Na záver možno povedať, že Sophos Endpoint Security and Control nie je tak populárny ako jeho konkurenti, ale napriek tomu dokáže odviesť dobrú prácu. Blokuje všetko, čo môže ovplyvniť zdravie vášho počítača, aby poskytlo užívateľom najbezpečnejšie pracovné prostredie.