AVG

Ocenený antivírus, ktorý detekuje a zastaví vírusy, hrozby a škodlivý softvér, vrátane nových funkcií ochrany osobných údajov, vďaka ktorým budú vaše údaje v bezpečí
Aplikácia AVG Antivirus PRO je teraz ukončená, takže nebude dostávať žiadne ďalšie aktualizácie. Keďže ide o aplikáciu proti malwaru, je nevyhnutné, aby používatelia dostávali najnovšie aktualizácie, aby boli ich počítače chránené. Odkazy na stiahnutie pre AVG Antivirus PRO vás preto presmerujú na iné produkty AVG, ktoré stále dostávajú pravidelné aktualizácie.

Antivírusové riešenia poskytované spoločnosťou AVG sa rýchlo dostali na vrchol vďaka svojej schopnosti chrániť počítače pred najnovšími hrozbami prostredníctvom silných štítov pred spywarom a online škodlivým softvérom.

Bezplatná edícia

Bezplatná edícia je nabitá bežnými funkciami, ktoré priemernému používateľovi zaistia bezpečné a bezvírusové prostredie. Ak však potrebujete pokročilejšie ochranné moduly, jedným z odporúčaní je AVG Antivirus.

Jedná sa o kompletný antivírusový balík, ktorý okrem základných ochranných modulov pripravuje a udržiava bezpečné prostredie pre surfovanie a sociálne siete. Krátky súhrn jeho funkcií zahŕňa antivírusový/antispywarový softvér, cloudovú technológiu, ochranu identity, inteligentný skener, skener odkazov, ochranu e-mailov a sociálnych sietí a moduly bezpečného sťahovania.

Počas procesu inštalácie sú používatelia vyzvaní, aby vybrali komponenty, ktoré sa majú nasadiť v systéme. Na rozdiel od očakávaní, jeho inštalácia nezaberie viac ako niekoľko minút vášho času ani nevyžaduje reštart systému.

Prehľadné rozhraní

AVG Antivirus poskytuje používateľom elegantné a profesionálne vyzerajúce rozhranie, ktoré ponúka rýchly prístup k jeho funkciám. V hlavnom okne sa zobrazuje, či sú aktívne antivírus, Link Scanner, E-mailová ochrana, Anti-rootkit, analyzátor PC a Ochrana identity (v režime prehľadu), zatiaľ čo v ľavom okne sa môžete rozhodnúť pre skenovanie, aktualizáciu alebo konfigurácia možností skenovania.

Antivírusová súčasť AVG chráni váš počítačový systém pred vírusmi, červami, spywarom a trójskymi koňmi, zatiaľ čo nástroj Link Scanner blokuje webové útoky a sieťový prenos, keď ste online.

Funkcia Smart Scan

Funkcia Smart Scan obsahuje možnosti skenovania celého počítača alebo určených miest. Softvéru môžete tiež naplánovať tak, aby vykonával kontroly v určených dátumoch. Vykonali sme úplnú kontrolu nášho počítača a zatiaľ čo celý proces prebiehal hladko, trvalo to dosť dlho.

Ochrana e-mailov zaručuje integritu prichádzajúcich a odchádzajúcich e-mailov (vrátane filtrovania nevyžiadanej pošty), zatiaľ čo počítačový analyzátor vykoná úplnú kontrolu vášho počítača, aby zistil akékoľvek problémy týkajúce sa chýb v registri, nevyžiadaných súborov, chýb fragmentácie a poškodených skratky.

Modul krádeže identity slúži na ochranu vašich digitálnych aktív a blokuje činnosti, ktoré vedú ku krádeži ID. Okrem toho sa na cloudovú technológiu môžete spoľahnúť ako na aktuálnu vírusovú databázu, ktorá zaisťuje každodennú ochranu.

Na záver, čas strávený s AVG Antivirus má za následok bezpečnejšie a čistejšie prostredie. Ak pre vás nie je dostatočne pokročilý, môžete vyskúšať balík Internet Security Suite, v ktorom nájdete ďalšie funkcie, ako napríklad bránu firewall alebo antispam.