Panda

Nainštalujte si ho a zabudnite na vírusy, spyware a hackerov s ochranným modelom založeným na komunite používateľov, do ktorej každý prispieva
Sortiment antimalwaru od vývojára Panda Security prichádza v rôznych príchutiach: Panda Dome Essential (predtým Antivirus Pro), Panda Dome Advanced (predtým Internet Security), Panda Dome Complete (predtým Globálna ochrana) a Panda Dome Premium (predtým Panda Gold Protection) ). Alternatívne je k dispozícii aj bezplatný antivírus, sugestívne pomenovaný Panda Free Antivirus.

Zatiaľ čo posledné uvedené poskytujú dodatočné bezpečnostné opatrenia na ochranu údajov z identity a zabezpečenie dôveryhodného prostredia pre online aktivitu všetkých členov rodiny, Panda Dome Essential ponúka základnú ochranu pred útokmi hackerov, vírusov, červov, trójskych koní, phishingu, rookitov a ďalších. Je tiež schopný monitorovať e -maily a prílohy, súbory odosielané prostredníctvom služieb okamžitých správ a webové stránky.

Rýchly inštalátor a prístupné rozhranie

Nastavenie Panda Dome je rýchla a jednoduchá práca, pretože je potrebná iba základná konfigurácia; aplikácia neposkytuje používateľom možnosť zahrnúť a vylúčiť presne požadované bezpečnostné moduly, ktoré je potrebné nainštalovať.

Primárne okno tiež odhaľuje aktuálny stav zabezpečenia a celkový počet skenovaných súborov, pričom poskytuje prístup k skeneru, antivírusu, bráne firewall, ovládaniu aplikácií, monitoru procesov a všetkým ostatným modulom, pričom každý je zobrazený ako samostatná dlaždica. .

Rôzne režimy skenovania a konfigurácie

Režim kritických oblastí skenuje iba dôležité časti systému, ako sú pamäť, aktívne procesy a súbory cookie, úplné skenovanie vyhodnotí celý pevný disk do hĺbky, zatiaľ čo vlastná analýza dáva používateľom slobodu vybrať si presné oblasti, ktoré majú zamiesť za infikované. súbory. Skenovacie úlohy je možné naplánovať.

Pokiaľ ide o nastavenia skenovania, používatelia si môžu pohrávať s typmi súborov (napr. Archívy, šteňatá, rozšírenia), vylúčením súborov a priečinkov, heuristikou, akciami na zisťovanie hrozieb, e -mailovými oznámeniami a podobne.

Dodatočné bezpečnostné opatrenia

Panda Dome Essential môže tiež automaticky skenovať pripojené jednotky USB, aby sa ubezpečil, že sa malware nedostane do vášho počítača. Okrem toho môže vytvoriť zavádzaciu jednotku USB v prípade, že vírus zabráni spusteniu počítača v normálnych parametroch, a tiež použiť núdzové riešenie, keď sa počítač nespustí kvôli silnej infiltrácii škodlivého softvéru.

Záchranná sada umožňuje pokročilú detekciu vírusov tým, že sa uchýli k Panda Cloud Cleaner, samostatnej aplikácii, ktorú si nástroj môže automaticky nainštalovať (má tiež prenosný náprotivok s rovnakými funkciami).

Ďalšie funkcie a nastavenia

Modul ochrany Wi-Fi pridáva dodatočnú vrstvu zabezpečenia pri pripájaní na internet v bezdrôtovom režime, čo príde vhod, ak často používate verejné hotspoty. Modul Bezpečné prehliadanie blokuje pokusy o malvér a phishing, zatiaľ čo monitor procesu sleduje spustené procesy a zisťuje potenciálne hrozby.

Osobný firewall v Panda Dome Essential zabezpečuje vašu sieťovú prevádzku a modul Application Control môže chrániť počítač pred programami, ktoré sa spustia bez vášho súhlasu. Panda Dome Essential používa pri skenovaní dosť nízky procesor a RAM, ale vykonávanie skenovacích úloh môže trvať dlho. Poskytuje však dobré výsledky v oblasti zisťovania a odstraňovania škodlivého softvéru. Používatelia, ktorým sa páčil bývalý Panda Antivirus Pro, by sa mali s Panda Dome Essential cítiť dokonale.